• Baza szkoły

• BAZA NASZEJ SZKOŁY

Wiele osób zapewne zastanawia się, co może zaoferować nasza szkoła podstawowa. Wbrew powszechnym wyobrażeniom... i my mamy czym się pochwalić.

Przede wszystkim dysponujemy dziewięcioma  salami lekcyjnymi, przy czym jedna z nich to pracownia komputerowa. Dla wielu naszych uczniów klasa nr 2 to ukochane miejsce. Trudno ich stamtąd wyciągnąć. Wszelkie próby często kończą się niepowodzeniem. Tam nasi uczniowie  zapominają  o szarej  rzeczywistości i o tym, że poza informatyką istnieją (O dziwo!) jeszcze inne przedmioty.

Poza tym należy podkreślić, że w czterech salach znajdują się  tablice interaktywne, dzięki czemu lekcje szybciej upływają i są znacznie bardziej atrakcyjne. Klasy wyposażono ponadto w różne i ciekawe pomoce dydaktyczne, które nie stanowią tylko ozdoby sal, ale wykorzystywane są na zajęciach.

Na pewno na uwagę zasługuje też sala gimnastyczna, która swoimi parametrami wzbudza ogólny podziw. Naprawdę jest gdzie poszaleć. Często organizujemy tutaj różne mecze i rozgrywki sportowe, ponieważ mamy nie tylko miejsce do gry, ale ponadto podczas wznoszenia tego budynku zadbano i o trybuny dla kibiców. Z naszej sali gimnastycznej korzysta nie tylko młodzież tej szkoły, ale można tutaj spotkać po południu czy wieczorami  i dorosłych, którzy grają na przykład w siatkówkę.

Jeżeli ktoś kocha sport, ale nie lubi siedzieć w pomieszczeniach zamkniętych, to mamy dla niego propozycję. Otóż przy naszej szkole istnieje stadion sportowy typu „Orlik”, który oddano do użytku we wrześniu 2010 roku.

Nie każdy lubi biegać za piłką. Są i tacy ludzie, którzy  wolą kształtować swoją muskulaturę. Jeśli więc chcesz wyglądać jak bohater wiersza Wisławy Szymborskiej, to zgłoś się do nas. Nabędziesz wówczas  „oliwnych firmamentów” i zostaniesz „mistrzem przykucania”.  Ponadto twój brzuch będzie „w dwudziestu pięciu minach”. Obok naszej sali gimnastycznej można bowiem  poćwiczyć i popracować nad swoim wyglądem. Dysponujemy małą siłownią, która nie jest pod dachem. Dzięki temu można nie tylko ćwiczyć, ale też podziwiać naturę. Miejsce to jest na pewno atrakcją, bo sąsiaduje poza tym z placem zabaw.

W naszej szkole (UWAGA!) istnieje możliwość jedzenia obiadów, które są przygotowywane na miejscu.  Dysponujemy bowiem kuchnią i stołówką. Każdy uczeń ma swoją ulubioną potrawę i każdy w poniedziałek studiuje menu. To chyba najczęściej czytany tekst w naszym gimnazjum. Panie z kuchni od czasu do czasu przygotowują też dla naszych podopiecznych kulinarne niespodzianki, a ponadto udostępniają uczniom swoje królestwo, aby mogli zrobić frytki czy gofry. Dzięki takim akcjom zarabiamy m.in. na wycieczki.

Zmorą wielu uczniów jest czytanie lektur. Niektórym nawet śnią się one po nocach i przeżywają istne koszmary, o czym z wypiekami na twarzy opowiadają swoim polonistom, licząc na akt łaski. Co prawda nikogo nie można zwolnić z czytania obowiązkowych dzieł literackich, ale szkoła może zadbać o to, aby jej uczniowie mieli dostęp do lektur. I my o to dbamy, dlatego w naszej szkole działa biblioteka. Nie jest wielka, ale w swoich zbiorach ma najważniejsze utwory.

Przed budynkiem szkolnym mamy dość duży plac, który wykorzystywany jest w różny sposób. Wyznaczone miejsca stanowią parking i dla nauczycieli, i dla uczniów, ponieważ chłopcy – nasi gimnazjaliści dysponują różnymi szalonymi maszynami. Tutaj poza tym, kiedy dopisuje aura, uczniowie dotleniają się w czasie przerw. Ale od czasu do czasu plac przed szkołą przeobraża się np. w pole bitwy podczas szkolnych festynów. Oj, dzieje się tutaj naprawdę wiele!

opr. Anna Borkowska