• Uroczyste wręczenie laptopów uczniom klasy 4

          • 27 września uczniowie klasy 4 uroczyście odebrali z rąk Kujawsko-Pomorskiej Wicekurator Oświaty Pani Marii Mazurkiewicz w obecności Wójta Gminy Łubianka Pana Jerzego Zająkała, dyrektora Pana Pawła Puczkarskiego, a także wychowawcy klasy Pana Wojciecha Paciorka sprzęt z programu „Laptop dla ucznia”. Jest to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. To dziś tak fundamentalne czynności jak czytanie, pisanie, dodawanie, odejmowanie, mnożenie czy dzielenie. Bez nich nie sposób funkcjonować we współczesnym świecie, wykorzystującym w życiu codziennym technologie cyfrowe. Otrzymany na własność sprzęt może być wykorzystywany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań.

            Uczniom klasy 4 życzymy dobrego i owocnego użytkowania!

        • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
          • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

          • W środę 27 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Emocje były ogromne. Komisja wyborcza w składzie: Natalia Sobkiewicz i Ada Klonowska z anielską cierpliwością objaśniały zawiłości głosowania. Najbardziej przejęta była klasa IV, która brała udział w wyborach po raz pierwszy. Komisja wyborcza podliczyła głosy i podała do wiadomości publicznej wyniki. Oto one:

            przewodniczący: Adam  Łuczak

            zastępca: Zofia  Syrocka

            członkowie: Katarzyna Jelińska, Kornelia Piątkowska, Marcel Dawiec

            Gratulujemy! Powodzenia!

            opiekun SU

          • ŚWIĘTO JABŁKA

          • 28 września obchodziliśmy Święto Jabłka. Samorząd Uczniowski przygotował niespodzianki dla nauczycieli i pracowników szkoły w postaci smacznego jabłka z personalizowanym wierszykiem. W tym dniu cała społeczność szkolna zajadała się ze smakiem jabłkami, a niektórzy chętnie pozowali do zdjęć, oczywiście z jabłuszkami.

            Jabłko piękne, urodziwe,

            nigdy nie jest robaczywe.

            Jest symbolem naszej pracy,

            cieszą się nim wszyscy Polacy!

             

        • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
          • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

          • To międzynarodowe święto zostało ustanowione z inicjatywy Rady Europy, aby:

            •  ukazać Europejczykom znaczenie uczenia się języków;
            •  zachęcać do nauki języków obcych przez całe życie;
            •  propagować różnorodność językową i kulturową Europy.

            Europejski Dzień Języków corocznie obchodzony jest 26 września. Wtedy to organizowane są różne wydarzenia, imprezy. Do tychże obchodów dołączyliśmy również my, czyli nasza społeczność szkolna. Uczniowie klasy VII przygotowali, pod kierunkiem swojej wychowawczyni Anny Borkowskiej, wystawkę plakatów reklamujących języki Europy. Z kolei pani Józefa Łapczyńska zrealizowała zajęcia, na których starsze klasy np. stoczyły prawdziwy bój z łamańcami językowymi.

            Pamiętajmy wszyscy, że:

            „Uczenie się kolejnego języka to jak stawanie się kolejną osobą.”

            /A.B./

        • KAMPANIA WYBORCZA DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
          • KAMPANIA WYBORCZA DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

          •  KAMPANIA WYBORCZA W NASZEJ SZKOLE ROZPOCZĘTA!!!

            Kandydaci zawiesili plakaty wyborcze, na których zamieścili swoje pomysły dotyczące szkoły.

            Co wybierzecie? Które propozycje mają największe szanse?

            Odpowiedź już w przyszłym tygodniu. Wybory odbędą się w środę 27 września.

            Kandydaci!!!  Powodzenia!!!

          • DZIEŃ KROPKI

          • W 2023 roku obchody Międzynarodowego Dnia Kropki przypadły na 15 września (piątek).

            Czy zastanawialiście się kiedyś, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywają kropki? Okazuje się, że nie pełnią tylko funkcji znaku interpunkcyjnego w tekście. Za tym słowem kryje się o wiele więcej. Ten wyraz oznacza przede wszystkim kreatywność! Ten fakt potwierdza historia wykładowcy - Terry'ego Shay'a, który zainicjował powstanie tego święta.

            Jak to było?

            Historia ustanowienia Międzynarodowego Dnia Kropki jest fascynująca. Pewnego dnia nauczyciel o imieniu Terry pokazał swoim uczniom książkę pod tytułem ,,Kropka". Ta zainteresowała podopiecznych. Fabuła kilkustronicowego dzieła opowiada o wychowawcy, który pomaga swojemu uczniowi uwierzyć we własne siły. Mała kropka na papierze staje się symbolem pomysłowości, odwagi, inspiracji i pewności siebie.

            A jak Wy świętowaliście Dzień Kropki? Zapraszamy do galerii zdjęć :):)

          • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE R. SZK. 2023/2024

          • Zaczęło się…

            Zazwyczaj to 1 września można było usłyszeć ,,płacz i zgrzytanie zębów” naszych uczniów, którzy niespiesznie podążali w kierunku szkoły, aby rozpocząć kolejny rok nauki. Tym razem było jednak inaczej, bo inauguracja roku szkolnego 2023/24 odbyła się 4 września.

            O godzinie 9:00 wprowadzono sztandar i odśpiewaliśmy hymn polski. Następnie Dwie uczennice z klasy VI, Ania Kurkowska i Katarzyna Jelińska, poprowadziły dzielnie całą uroczystość. Były i chwile radosne, i chwile zadumy, np. kiedy dyrektor Paweł Puczkarski mówił o wybuchu II wojny światowej. Na koniec ks. dr Wiktor Ostrowski udzielił nam wszystkim błogosławieństwa.

            Życzymy wszystkim uporu w zdobywaniu wiedzy i pokonywaniu własnych słabości, a także mądrości, które zawierają chociażby książki. Pamiętajcie: ,,Libri amici, libri magistri”, co znaczy: ,,Książki przyjaciółmi, książki nauczycielami”. Powodzenia!

                                                                                                                                                         /A.B./