• Dzień Patrona Szkoły

17 maja obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły - św. Jana Pawła II. Jest to data wyjątkowa, ponieważ 18 maja wspominać będziemy 103 rocznicę Jego urodzin. Z tej okazji klasa 4 przygotowała montaż słowno-muzyczny dotyczący historii życia świętego, a pan Dyrektor wprowadził wszystkich w nastrój świąteczny. Przebieg uroczystości na zdjęciach.

• Eu-geniusz - zajęcia z projektowania

• W ostatni piątek i sobotę uczniowie klasy 4 uczęszczający na zajęcia w ramach projektu Eu-geniusz uczestniczyli w nocowance połączonej z zajęciami projektowania z drukarki 3D. Oczywiście oprócz nauki był czas na wspólną zabawę, grę, oglądanie filmów oraz jedzenie pizzy. Był to fajnie, wspólnie spędzony czas.

• Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

• W tym roku obchodziliśmy 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji 4 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel, który przygotowali uczniowie klas 0-3. W krótki i przystępny sposób przypomnieli nam, jak doszło do tego wielkiego wydarzenia. Pan Dyrektor również podzielił się z nami wiedzą, na temat  istotnych wydarzeń historycznych dla naszego kraju.

• WYJAZD DO MŁYNA WIEDZY!

• 27 kwietnia dzieci z klas 0- III wyjechały na wycieczkę do Młyna Wiedzy w Toruniu. Najpierw były zajęcia  warsztatowe, a później zwiedzanie interaktywnych wystaw. Było wiele śmiechu i wspaniałej zabawy 😊

• GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY!

• 26 kwietnia uczniowie klasy II i III wzięli udział w I Gminnym Konkursie Matematycznym "To się liczy" organizowanym przez Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Łubiance 👍

➡️ II miejsce w kategorii klas II zajął Hubert Wałachowski, serdecznie gratulujemy !

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe medale.

• INFORMACJA!

• Przypominamy, że uczniowie naszej szkoły mogą wziąć udział w 3 konkursach, organizowanych w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2023.

Jakie konkursy przygotowaliśmy?

1. Rosnę zdrowo! – konkurs plastyczno-literacki

Termin nadsyłania prac: do 30 czerwca 2023

2. Mój pomysł na zdrowie! – konkurs na projekt plakatu profilaktycznego (plastyczny)

Termin nadsyłania prac: do 30 czerwca 2023

3. W zdrowym ciele zdrowy duch – konkurs fotograficzny dla zespołów klasowych

Termin nadsyłania prac: do 30 listopada 2023

Regulaminy konkursowe można pobrać tutaj:

Chcieliśmy również szczególnie zwrócić uwagę na pierwszą edycję nowego konkursu "Mój pomysł na zdrowie!" - konkurs na projekt plakatu profilaktycznego. Nagrodzone plakaty zostaną wydrukowane i rozdysponowane wśród placówek szkolnych biorących udział w kampanii ZTU na terenie całego kraju.

• KONKURS TANECZNY!

• 27 kwietnia odbyła się pierwsza edycja Gminnego Konkursu Amatorskich Grup Tanecznych „Zatańcz z Kujotem”. Konkurs został objęty honorowym patronatem Wójta Gminy Łubianka. Gospodarzem imprezy była Szkoła Podstawowa im. ks. Stanisława Kujota w Wybczu. Wystawiliśmy dwie grupy taneczne, obie w kategorii klas 4-8:

- "Star girls" - dziewczęta z klasy IV w składzie: Maja Mielczarek, Karolina Paciorek, Julia Szreder, Klara Stanisławska i Maria Syrocka.

- "Kongo" - chłopcy z klasy VIII w składzie: Wojciech Romanowski, Emil Błażejczyk, Tomasz Brzoska, Mateusz Muszytowski, Marcel Witkowski i Nikodem Mucha.

Dziewczęta otrzymały wyróżnienie, a chłopcy zajęli III miejsce! 🥳

Zostało również wręczonych sześć nagród indywidualnych dla wyróżniających się tancerzy. Wśród nich znalazł się Nikodem Mucha! Gratulujemy! 👌