• Dzień mody ekologicznej

• W sobotę obchodziliśmy Dzień Ziemi. W związku z tym ważnym dla wszystkich dniem Samorząd Uczniowski zaprosił społeczność szkolną do udziału w akcji „Dzień mody ekologicznej”. Dominował kolor zielony i kwiatki.

• Dzień Ziemi w naszej szkole!

• Obchody Dnia Ziemi zostały zainicjowane w 1970 r. przez amerykańskich ekologów. Przejęci postępująca degradacją środowiska naturalnego, zaczęli oni domagać się większej troski o kondycję planety i jej bogactwo przyrodnicze.

Obecnie Dzień Ziemi obchodzony jest w ponad 190 krajach, również w Polsce, i służy on budowaniu świadomości społecznej w zakresie ochrony środowiska, a także podejmowaniu konkretnych działań, do których i my się dołączyliśmy. Wszystkie klasy wyruszyły w teren, aby posprzątać najbliższą okolicę. Szybko śmieciami wypełniły się worki. Całą akcją dowodził nasz nauczyciel, pan Roman Piekarz. Wystarczyło kilkadziesiąt minut i świat wypiękniał.

• WARSZTATY PSZCZELARSKIE

W zeszły piątek braliśmy udział w ciekawych warsztatach pszczelarskich. Mogliśmy przyjrzeć się pszczołom, poznać ich rolę w pasiece, wykonać świeczkę z wosku pszczelego oraz dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy o naszych małych przyjaciołach🐝🍯