• SPOTKANIE PRZY CHOINCE W KLASIE V

Uczniowie klasy V zasiedli wspólnie przy stole. Były życzenia, poczęstunek, prezenty oraz wspólne kolędowanie przy choince. Bardzo miło spędziliśmy wspólnie czas.

• WYNIKI KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ BOMBKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Miło nam poinformować, że w konkursie na najpiękniejszą bombkę bożonarodzeniową wzięły udział aż 34 osoby.  Wszystkie prace były piękne i zasługiwały na wyróżnienie. W trudnym wyborze w kategorii klas 0-3 I miejsce zajęła Lena Kowalczyk, II miejsce Antoni Gajewski, III miejsce Klaudia Klonowska, natomiast w kategorii klas 4-8 I miejsce zajęła Kasia Jelińska, II miejsce Natalia Sobkiewicz, a III miejsce Oliwia Maciejczyk. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

• Razem zrobiliśmy coś DOBREGO!!!

• Po raz kolejny społeczność Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Brąchnowie wzięła udział w akcji charytatywnej, tym razem pod nazwą ,,Świąteczna paczka’’. Od lat wspieramy tych, którzy znajdują się w potrzebie. W tym roku wsparliśmy mieszkanki naszej gminy - 80-letnią starszą panią i jej córkę, zarekomendowane przez pracownika GOPS. Dla tych pań przygotowaliśmy ,,Świąteczną paczkę", czyli specjalny prezent, który doda tym paniom sił, aby wierzyć, że są Anioły, które spełniają marzenia.
            Jak co roku uwierzyliśmy w Naszą MOC czynienia DOBRA.

W szkole została ogłoszona zbiórka produktów spożywczych, środków chemicznych, rzeczy: typu - kołdra, pościel itp. oraz ubrań. Spakowałam 11 paczek.

21.12.2022 grudnia "Świąteczną paczkę‘’ dostarczył paniom p. Ł. Rząd. Panie bardzo dziękowały za okazaną pomoc. Rzeczywiście bardzo jej potrzebowały.

Wszyscy mogliśmy sprawić, że Święta Bożego Narodzenia, wybranym przez nas paniom, będą radosne i szczęśliwe. Razem daliśmy im nadzieję na lepsze jutro.

Dziękuję za zaangażowanie i wsparcie całej społeczności szkolnej – p. dyrektorowi, nauczycielom, pracownikom sekretariatu i obsługi, dzieciom, młodzieży i ich rodzicom.

Koordynatorem akcji był  pedagog szkolny

E. Ć-O

• Wyniki szkolnego konkursu plastycznego „Uzależnieniom Nie!”

• W kategorii 0-III

I miejsce: Kornelia Piątkowska (kl. IIII)

II miejsce: Klaudia Klonowska (kl. III)

III miejsce: Agata Sowa (kl. 0)

Wyróżnienia:

Martyna Rakowska - III, Zofia Stanisławska - 0, Julia Latuszek - I,

Cezary Piotrowski- I, Nikodem Witkowski - II

W kategorii  IV-VIII

I miejsce: Adrianna Klonowska (kl. VI)

II miejsce: Maria Krawczyńska (VI)

Wyróżnienia:

Klara Stanisławska - IV, Jakub Cybulski - V

Ewa Ćwik-Obremska

• ŚWIĄTECZNA PACZKA

• W tym roku nasza szkoła chciałaby pomóc potrzebującej mieszkance naszej gminy i przygotować ,,Świąteczną paczkę''. Pani ta ma 80 lat i mieszka z córką. Została zarekomendowana przez p. E. Okońską z GOPS. Celem jest wsparcie i pomoc tym, którzy najbardziej tego potrzebują.

Potrzebne są - produkty spożywcze, chemiczne, kosmetyki, artykuły gospodarstwa domowego -np. obrus, koc, ręczniki, pościel, kapcie, kołdra, poduszka, ubrania w dobrym stanie - starsza pani ma rozmiar xl, numer buta 40; jej córka - rozmiar M i numer buta 40.

Zbiórka trwa do 19.12.2022.

Dziękuję z góry za wsparcie.

Ewa Obremska

Dnia 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj z workiem pełnym cukierków. Słodycze otrzymały wszystkie dzieci, te grzeczne i te mniej grzeczne :) Mikołajowi towarzyszyli pomocnicy.

• Mikołajki w klasie I

• Dzień 6 XII był dla uczniów klasy I wyjątkowy. Najpierw wspólnie ubraliśmy choinkę, odwiedził nas „Mikołaj”, a potem w ramach niespodzianki mikołajkowej zapoznaliśmy się z pracą projektantki –krawcowej i wzięliśmy udział w warsztatach krawieckich „Jak powstają  poduszki –choinki?" poprowadzonych przez p. Joannę Świerczyńską. Efektem były wspaniałe puchate poduchy dla każdego dziecka. To był niezwykły dzień🎅

• WYJAZD KLAS 0-III NA SPEKTAKL

W poniedziałek 5 grudnia 2022r. uczniowie klas 0- III wzięli udział w przedstawieniu musicalowym pt. „Przybysze z planety Zungulan”. Było wiele pięknych piosenek, tańców i śmiechu. Po przedstawieniu pojawił się św. Mikołaj i rozdawał dzieciom prezenty i słodycze. Wszyscy bardzo zadowoleni wrócili do szkoły.

• WYCIECZKA DO GÓRZNA!

• W dniach 23 - 24 listopada uczniowie z klas IV, V, VI wraz z opiekunami pojechali na „zieloną szkołę” do ośrodka „Wilga” w Górznie. Po zakwaterowaniu się w pokojach i rozpakowaniu bagaży, czekał na nas przewodnik, który oprowadzał nas po lasach i pokazywał różne gatunki drzew, roślin itp. Po powrocie do ośrodka czekał na nas pyszny obiad. Po posiłku i chwili odpoczynku każdy ruszył na zajęcia ekologiczne, które odbyły się w sali wykładowej. Potem była kolacja i czas na zabawy, gry oraz dyskotekę. Większość uczniów świetnie się bawiła przy muzyce, jaką serwował nam DJ Franek. Ok. 23.00 uczniowie szykowali się do spania. Byli i tacy, którzy nie dawali innym zmrużyć oka. Na drugi dzień pobudka była wcześnie rano, czyli ok. 7.00, potem pakowanie i śniadanie. O 8.30 ruszyliśmy już z przewodnikiem na kolejny spacer. Dowiedzieliśmy się, że jednym z gatunków drzew jest daglezja, która pachnie jak owoce cytrusowe, a inna roślina zwana „zielem jaskółczym” pomaga w leczeniu kurzajki. Kiedy wróciliśmy do ośrodka, czekały na nas smaczne zapiekanki. Wyjazd wszystkim się podobał i życzenie uczniów było takie, by następna wycieczka była na dwie lub kilka nocy. Cali i zdrowi wróciliśmy do szkoły, gdzie czekał na nas makaron z sosem bolońskim.                                                          M.Sz.

• DZIEŃ MISIA!

Dzień Misia w klasie VI. Niektóre chciały uciec z lekcji, ale ich próby zostały uderemnione.

• Międzynarodowy Dzień Tolernacji

• W środę 16.11 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji, zorganizowany przez klasę 3. Cała szkoła włączyła się w próbę zdefiniowania tego pojęcia i wspólnie udekorowaliśmy drzewo kolorowymi sercami.