Starsi uczniowie naszej szkoły (klasy IV, V, VII, VIII) Dzień Edukacji Narodowej świętowali w kinie. Pojechali obejrzeć film "Jak rozmawiać z psem". Po seansie udali się do centrum coś przegryżć. To był udany dzień.
Wyjazd do kina klas IV - VIII
- 12
Dzień Chłopaka i Dzień Dziewczyny w zerówce
Ślubowanie pierwszaków!
Dzisiaj w naszej szkole odbyła się piękna i bardzo ważna uroczystość... najważniejsza i jedyna w życiu... pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Brąchnowie. Były piosenki, wiersze, obietnice... ale też dużo uśmiechu, dumy i pięknej dziecięcej radości
Kochane Pierwszaki! Witamy w gronie uczniów!
E.S.
14
KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
- 45
Drodzy Rodzice,
serdecznie zapraszam Was i Wasze dzieci do biblioteki szkolnej na kiermasz TANIEJ KSIĄŻKI z księgarni z Tuliszkowa.
W ofercie: kolorowanki, książeczki o świętach, bajki, literatura piękna dla starszych dzieci, słowniczki obrazkowe z j. angielskiego, pomoce dydaktyczne z różnych przedmiotów, książki kulinarne i wiele, wiele innych propozycji. Atrakcyjne ceny.
Zapraszam w godzinach otwarcia biblioteki szkolnej od poniedziałku do czwartku. Wejście do biblioteki tylko w maseczce.
A.J.
LAND ART klasy II
LAND ART (sztuka ziemi) w wykonaniu drugoklasistów, czyli... jak twórczo wykorzystać jesienny czas w plenerze.
E.S.
Klasowy Konkurs Mistrza Kaligrafii w klasie 3
W piątek 8 października w klasie III odbył się „Klasowy Konkurs Mistrza Kaligrafii”. Wszyscy uczniowie starali się wzorowo przepisać do zeszytów zapisane na tablicy zdania. Później razem wybrano najpiękniej napisany tekst. Tytuł „Mistrza Kaligrafii Klasy III” zdobyła Oliwia Maciejczyk, drugie miejsce otrzymała Klara Stanisławska, a trzecie Marcel Dawiec. Gratulujemy i życzymy wszystkim: wytrwałości w dążeniu do pięknego pisania!
M.P.
PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM RÓŻAŃCA!
W dniu 8 października uczniowie klasy 3 przynieśli do szkoły własnoręcznie wykonane różańce. Wykonały je z dostępnych materiałów, które miały w domu a także z darów jesieni. Wszystkie były piękne i w nagrodę każdy otrzymał nagrodę w postaci oceny celującej. Na zdjęciach prezentacja różańców wraz z ich wykonawcami.
W.P.
4
RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!
Dzień Chłopaka w klasie I
W klasie I obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Były życzenia i upominki. Dziewczynki tworzyły listę cech idealnego kolegi.
H.L.
DZIEŃ CHŁOPAKA
Dzień Chłopaka to święto obchodzone 30 września. To idealna chwila, aby przypomnieć młodym mężczyznom, jak świetnymi są istotami, ile wnoszą w nasze życie uśmiechu i luzu.
O swoich kolegach nie zapomniały również dziewczynki z klasy V, które przygotowały panom przeróżne konkursy i zabawy. Było więc malowanie ulubionej koleżanki, taniec kaczuchy, przypinanie z zamkniętymi oczami ogona śwince, pompki, walka o krzesła. Nie zapomniano też o prezentach. W sali zapanował hałas przeplatany wybuchami śmiechu.
A wszystkim chłopcom życzymy...
wielu uśmiechów, a mało złości,
jak najmniej smutków, dużo radości,
długich wakacji i moc słodyczy,
a także mocy, nawet gdy jest ciemno, o północy.
A.B.
11
Dzień Chłopaka w klasie IV
30 września dziewczyny przygotowały zabawy i konkursy dla chłopców, by wybrać SUPER CHŁOPAKA KLASY IV. Nasi panowie musieli wykazać się w wielu dziedzinach życia. Otóż przyszywali guziki, skakali na skakance, rozpoznawali marki samochodów, narzędzia do majsterkowania, odgadywali głosy koleżanek z klasy. Były też pompki i walka o krzesła. W końcu wyłoniono zwycięzcę. Został nim Michał Kowalski. Gratulujemy! Na koniec wszyscy chłopcy otrzymali drobne prezenty.
M.Sz.
10
TYLKO RAZEM ZWYCIĘŻYMY ZARAZĘ
Obserwujemy w ostatnich tygodniach bardzo duży przyrost zachorowań na Covid-19 (koronawirus). IV fala tej poważnej, śmiertelnej choroby rozprzestrzenia się i po kilku miesiącach spadku, od trzech tygodni, nowe zachorowania bardzo wzrastają. Dzisiaj dzienny przyrost osiągnął wielkość 1234 chorych (o 26,6 % wyższy niż wczoraj) i potwierdza to powrót do wielkości pandemicznych.
Przypominam, że 8 lutego br. dzienny przyrost chorych wynosił 2431 osób, a już 1,5 miesiąca później tj. w dniu 1 kwietnia br. wzrósł do 35.253 zachorowań dziennie. Pamiętamy o zamkniętych wówczas szkołach, zakładach pracy, ograniczeniach w pracy urzędów, komunikacji publicznej, kościołach, kontaktach rodzinnych i obywatelskich oraz opóźnionych inwestycjach.
Jeżeli nie zostaną podjęte szybkie, zdecydowane i skuteczne działania zapobiegawcze dzienne wzrosty zachorowań w najbliższych dniach i tygodniach będą co najmniej kilkutysięczne, a wymienione wyżej ograniczenia mogą powrócić lub być nawet bardziej dolegliwe.
Dzięki zaszczepieniu ok. połowy populacji Polski prawdopodobnie nie zagraża nam dzienny przyrost ponad trzydziestotysięczny, ale kilkunastotysięczny jest możliwy. Będą kolejne tysiące chorych w szpitalach i setki lub nawet tysiące zmarłych. W wyniku zachorowania na Covid-19 zmarło dotychczas w Polsce ponad 75.600 osób, w tym wielu z naszej gminy.
Na wczorajszej sesji Rady Gminy Wójt przedstawił opis aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju, województwie, powiecie i gminie oraz poinformował o planowanych, dodatkowych działaniach, które mają zapobiec lub przynajmniej ograniczyć dalsze rozprzestrzenianie się epidemii. Zachęcam do zapoznania się z nagraniem z sesji, dostępnym poprzez link: https://www.youtube.com/watch?v=a9KPv2Rde_o. Stwierdził, że jedynym, skutecznym sposobem zatrzymania rozwoju epidemii jest szczepienie przeciwko Covid – 19.
Aktualnie zostało zaszczepionych 58,3 % mieszkańców gminy uprawnionych do szczepień przeciwko Covid-19 (powyżej 11 lat). Chociaż stanowi to większość, to niestety jako wspólnota lokalna nie możemy być z tego poziomu zadowoleni. Cały czas prawie 42 % osób uprawnionych do szczepień stanowi znaczne zagrożenie dla siebie nawzajem, a szczególnie dla najmłodszych dzieci w wieku do 11 roku życia, które nie mogą podlegać szczepieniom.
Gmina dysponuje jedynie ograniczonymi metodami oddziaływania na osoby, które nie poddają się szczepieniu. Ze wszystkich, dostępnych metod korzysta i będzie korzystała nadal. Przykładem może być np. dostęp do sal gimnastycznych dla grup spoza szkół, w której jest dana sala (klubów sportowych, grup fitness, itp.) jedynie dla osób zaszczepionych.
Uznajemy, że dodatkową motywacją dla tych osób może być ich motywowanie do działań wspólnotowych w obszarze sołectw i szkół. Gmina przygotowała konkursy, których celem jest znaczące zwiększenie liczby szczepień w okresie do 31 października br. Dzięki szczepieniom w tym okresie sołectwa oraz szkoły mogą otrzymać kilkudziesięciotysięczne nagrody. Poniżej znajduje się regulamin określający szczegółowo warunki konkursowe.
Zapewne wielu osobom nasuwają się pytania jakimi motywacjami kierują się ludzie nie poddający się szczepieniom przeciw Covid-19. Na pierwszy plan wysuwają się przeciwwskazania zdrowotne. Aczkolwiek takich ludzi jest bardzo mało, to jednak w przypadku istnienia takich przeciwwskazań sprawa jest poza dyskusją i takie osoby nie powinny się szczepić. Dodaję, że przed każdym szczepieniem zdolność do szczepienia ocenia lekarz zespołu szczepiennego i nie poddanie się takiej ocenie wskazuje na inne przyczyny niechęci do szczepień.
Inną przyczyną może być postawa, którą można nazwać „wolnościową”. Są tacy ludzie, którzy alergicznie nie tolerują wezwań do poddania się jakiemuś działaniu, w tym przypadku szczepieniu. Apele i zalecenia traktują jako zamach na ich wolność. Jednocześnie za nic mają zagrożenia i oceny innych osób funkcjonujących w ich otoczeniu. Mimo wszystko nasuwa się tutaj znany wiersz Aleksandra Fredry „Paweł i Gaweł”, którego przesłaniem jest przedkładanie własnych ocen i interesów ponad oceny i interesy innych:
Gaweł…. „Co waćpan robisz? Ryby sobie łowię.
Ależ mospanie, mnie kapie po głowie!
A Paweł na to: Wolnoć Tomku w swoim domku”
W swoim domku? Dlaczego nie. Ale domek, w którym żyjemy (funkcjonujemy), czyli sołectwo, szkoła, gmina, Polska, Europa, nie jest tylko naszym, prywatnym domkiem. Tutaj musimy uwzględniać zespół praw i ocen także innych osób.
Kolejną przyczyną niechęci do szczepień mogą być względy religijne. Nie wchodząc w szczegóły przedstawiam wskazanie Ojca Świętego Franciszka, który oświadczył, że szczepienia przeciwko COVID-19 powinny być uważane za „powszechne dobro wspólne”. Na uwagę zasługuje też, że Stolica Apostolska zaostrza dla swoich pracowników przepisy na czas pandemii koronawirusa. Począwszy od 1 października osoba, która nie posiada „zielonego certyfikatu” – paszportu covidowego nie będzie mogła przyjść do pracy, a jej nieobecność zostanie uznana za nieusprawiedliwioną. W związku z tym taki pracownik nie otrzyma wynagrodzenia.
Są także ludzie, którzy nie poddają się szczepieniom ze względów politycznych. Twierdzą, że nie będą się szczepili, gdyż Narodowy Program Szczepień został przygotowany i jest realizowany przez struktury rządowe, których oni nie akceptują. Proszę darować, ale postawa „na złość mamie odmrożę sobie uszy” w żaden sposób nie da się uzasadnić, a tym bardziej obronić.
Gorąco proszę i zachęcam do przyjęcia postawy dbałości o dobro wspólne rodzin, wspólnot lokalnych i wspólnoty narodowej, której wyrazem będzie poddanie się szczepieniu przeciw Covid-19. Odrzućmy uprzedzenia i dezinformacje zniechęcające do szczepień. Gminny Ośrodek Zdrowia w Łubiance przy ul. Toruńskiej 97 czeka w gotowości do szczepień (tel. 509 354 015 oraz 518 850 705)
Regulamin Konkursu „Rosnąca Odporność w Gminie Łubianka”
Jerzy Zająkała
Tygodniowe menu!
W celu zapoznania się z tygodniowym menu na stołówce zpraszamy do zakładki Uczniowie i rodzice/Tygodniowe menu:
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
26 września został ogłoszony Europejskim Dniem Języków Obcych. To międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, stało się dobrą okazją, by przypomnieć naszym uczniom, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się w różnych językach, jakim wspaniałym darem jest różnorodność językowa.
Nauczycielki języka angielskiego i polskiego – Justyna Drewka i Anna Borkowska – przygotowały lekcje poświęcone językom obcym. Klasy młodsze skupiły się na szukaniu odpowiedzi, dlaczego warto uczyć się innych języków, a także poznawały wybrane wyrażenia i zwroty w dziesięciu językach, zaś oddziały starsze dociekały, dlaczego z niektórymi narodami łatwiej się nam porozumieć. Młodzież była zaskoczona wiedzą na temat pochodzenia języka polskiego.
/A. B./
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
W dniu 29 września 2021 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Oto wyniki:
przewodnicząca: Katarzyna Jelińska
zastępca: Emil Błażejczyk
członkowie: Zofia Syrocka, Aleksandra Klemańska, Szymon Biegalski.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy na rzecz społeczności uczniowskiej.
Podziękowanie dla: Wiktorii Janowskiej i Oliwii Kulińskiej za pracę w Komisji Wyborczej.
51
KAMPANIA WYBORCZA
W dniach od 20.09.21 do 28.09.21 trwała w naszej szkole "Kampania Wyborcza" przed wyborami do Samorządu Uczniowskiego. Oto kandydaci, na których można było głosować:
kl. IV
Katarzyna Jelińska, Nikodem Gruźlewski, Jakub Sobczak - Kudas
kl. V
Zofia Syrocka, Kacper Gładyszewski, Wojciech Maciejczyk
kl. VII
Emil Błażejczyk, Mateusz Muszytowski, Gustaw Szczech
kl. VIII
Aniela Hoffmann, Aleksandra Klemańska, Szymon Biegalski
WYCIECZKA
Wszyscy chętni uczniowie z klas V, VII i VIII w dniach od 13 do 15 września przebywali w ośrodku „Halo Mazury”, który znajduje się w Lidzbarku Welskim. Nasi wychowankowie byli uczestnikami zielonej szkoły i realizowali program „Aktywny Uczeń”, zapewniający im szereg różnorodnych atrakcji, m.in. takich jak: przejażdżka quadem, wspinaczka skałkowa, zabawy w kuli czy strzelanie z łuku. Dzieciaki wróciły wymęczone, ale zachwycone.
Organizatorami wyjazdu do Lidzbarka byli pani Józefa Łapczyńska i pan Łukasz Rząd.
/A.B/
45
Informacja o szczepieniach!
Szanowni Państwo - Rodzice i Opiekunowie!
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z materiałem dotyczącym szczepień opracowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji. Materiały adresowane są do nauczycieli, rodziców i uczniów. Zachęcamy Państwa do śledzenia strony internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczny-powrot-do-szkoly., szczególnie zakładki Bezpieczny powrót do szkoły, w której znajdą Państwo wszystkie najważniejsze informacje związane z bezpieczną organizacją roku szkolnego 2021/2022.
Załączniki:
SZCZEPIENIA UCZNIÓW OD 12 r. ż - materiały edukacyjne
SZCZEPIENIA - PROFILAKTYKA CHORÓB ZAKAŹNYCH - materiały edukacyjne
Przypomnienie!
Odpłatność za posiłki we wrześniu wynosi 66,50 zł.
Płatne tylko na konto bankowe:
13 9511 0000 2003 0021 8261 0007.
W tytule przelewu należy podać:
- imię i nazwisko ucznia,
- klasę, do której uczęszcza i szkołę,
- miesiąc.
Prosimy jak najszybciej uiścić opłatę za miesiąc wrzesień.
ZEBRANIE RODZICIELSKIE!
Proszę o niezawodne przybycie na zebrania rodzicielskie:
- w dniu 7 września 2021 r. o godz. 17.00 (wtorek) rodziców uczniów klas IV-VIII,
- w dniu 8 września 2021 r. (środa) o godzinie 17.00. rodziców i opiekunów uczniów oddziału przedszkolnego i klas I-III.
Zebrania odbędą się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego (m. in. obowiązkowe maseczki, własny długopis). Proszę też, o zapoznanie się z „Procedurami bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19 na terenie Szkoły Podstawowej w Brąchnowie” – w zakładce dokumenty.
Z poważaniem
dyrektor Paweł Puczkarski
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie