• Informacja!

• Pedagog szkolny ogłasza zbiórkę przedmiotów na loterię fantową z okazji Dnia Dziecka - festyn szkolny. Do pedagoga szkolnego, bądź wychowawców uczniowie mogą przynosić przedmioty nowe lub używane w bardzo dobrym stanie: gadżety reklamowe, książeczki dla dzieci, maskotki, niepotrzebne już drobiazgi itp. Za przyniesienie fantów na loterię uczniowie dostaną uwagi pozytywne. Zbiórka trwa do 31.05.2022.

Ewa Obremska

• Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• Dzisiaj (29.04.2022) w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas 0-3 przedstawili występ artystyczny nawiązujący do majowego święta.

• PACZKA DLA UKRAINY

• Zachęcamy naszych uczniów do przyłączenia się do akcji ,,Paczka dla Ukrainy”, którą prowadzi CARITAS. Chcemy dostarczyć potrzebującym sąsiadom zza wschodniej granicy żywność i inne produkty. Celem jest przygotowanie paczek (o wadze 18 kg i maksymalnych rozmiarach 41x38x64cm) według konkretnych wskazówek, które zostaną dostarczone do potrzebujących rodzin. Jedna paczka pozwoli kilku osobom przetrwać tydzień. W kartonie znajdą się produkty z trzech kategorii:

• żywność z długim terminem ważności,
            • produkty dla dzieci,
            • artykuły chemiczne i kosmetyczne.

Do akcji już dołączają kolejne klasy, z czego bardzo się cieszymy i za wszystko dziękujemy.

/A.B./

• Podsumowanie Konkursu Ekologicznego "Ratujmy Ziemię"

• Antoni Lewandowski z klasy I w I edycji Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego „Ratujmy Ziemię” pod patronatem Prezydenta Miasta Torunia i Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego zajął II miejsce w kategorii klas 0-2. Uroczyste podsumowanie konkursu połączone z wręczeniem nagród odbyło się w piątek 22 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 4 przy ul. Żwirki i Wigury 49 w Toruniu. Gratulujemy!

• ABY WOKÓŁ NAS BYŁO PIĘKNIE I CZYSTO...

• Spotkałem matkę Ziemię,

która się płaczem zanosiła.

Byłem ciekaw, dlaczego.

Co ludzkość jej zrobiła?

Złożyła mi meldunek,

opisała swoją sytuację.

Wiem już, co jej zagraża.

Najwyższy czas ruszyć na ratunek!

I tak też uczyniliśmy – uczniowie naszej szkoły. Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi dziś, tj. 22 kwietnia odbyła się akcja Sprzątania Świata pod patronatem Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego. Wydarzenie #SprzątamyDlaPolski skierowane zostało w szczególności do przedstawicieli młodego pokolenia. Głównym celem akcji było wysprzątanie terenów zielonych w Brąchnowie oraz rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów.

/A.B./

• Jak to z Jasiem i Małgosią było?

• W środę, w przedświątecznym nastroju „młodsza młodzież szkolna” uczestniczyła w wyjeździe do Torunia. Celem wyjazdu była aula UMK, w której Wrocławski Teatr In-Art wystawiał spektakl na motywach baśni Jacoba i Wilhelma Grimów „Jaś i Małgosia”. Młodzi widzowie z zainteresowaniem śledzili perypetie dwojga rodzeństwa - Jasia i Małgosi - które przez złą macochę podstępnie zostało wysłane do lasu. Dzieci błądząc po lesie musiały zmierzyć się z niebezpieczeństwami. Skuszeni smakołykami chatki Baby Jagi wpadły w tarapaty, z których dzięki sprytowi rezolutnej Małgosi i pomocy dobrego ducha udało im się wydostać. Babę Jagę i macochę spotkała zasłużona kara, a dzieci szczęśliwie wróciły do domu.
            Magiczna scenografia, kostiumy i maski aktorów, pojawiające się komediowe elementy, pouczające i wzruszające perypetie bohaterów oraz liczne piosenki wywoływały spontaniczne reakcje. Obfite brawa na koniec świadczą, że spektakl wszystkim się bardzo podobał.  👏🎭

• DZIEŃ BEZ PLECAKA

• 1 kwietnia Samorząd Uczniowski przeprowadził kolejną akcję: "Dzień bez plecaka, czyli zapakuj książki i zeszyty w ...". Uczniowie wykazali się kreatywnością. Okazuje się, że książki można spakować nawet w mikrofalówkę, kosz na śmieci, czy przywieźć taczką. W szkole zrobiło się kolorowo i wesoło. Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w zabawie.