• NOCOWANKA W SZKOLE!

• Z piątku (27.05) na sobotę (28.05) uczniowie z klas IV i VII wzięli udział w nocowance w szkole. Było mnóstwo atrakcji m.in.: turniej piłkarski, turniej w FIFĘ, planszówki, gry i zabawy ruchowe, wspólne robienie popcornu, pizza, oglądanie filmów itp. Prawdziwym wyzwaniem dla dzieci była nocna zabawa, w której musieli odnaleźć ukryte w pobliskim terenie kartki. Na kartkach były pytania, zagadki, na które należało poprawnie odpowiedzieć i zdobyć jak najwięcej punktów. Widok dzieci dzielnie buszujących z latarkami był bezcenny 🤭

Wszyscy dzielnie się spisali i każdy wrócił do domu zadowolony i uśmiechnięty i z drobnym upominkiem. Pewnie co niektórzy troszkę niewyspani 😆

Nocowankę zorganizowali wychowawcy klas IV i VII p. Magdalena Szwajewska i p. Łukasz Rząd.

• DZIEŃ KOLOROWYCH KOSZUL

18 maja w naszej szkole, z inicjatywy

Samorządu Uczniowskiego,

obchodziliśmy Dzień Kolorowych Koszul.

Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie,

prezentowali swoje kolorowa kreacje

jak prawdziwi modele i modelki.

dziękuje za udział w zabawie.

• DZIEŃ MATKI

Kochana Mamo!

Aby uczcić święto Twoje,

biegnę dziś po

kwiaty moje.

Chcę za wszystko

podziękować i Cię,

Mamo, wycałować.

• Zawody z lekkiej atletyki

• Ależ to był udany start naszych uczniów na powiatowych zawodach szkolnych z lekkiej atletyki 🏃

W Złejwsi Wielkiej wystartowaliśmy w 4 kategoriach i zdobyliśmy 4 medale!

🥈Szymon Biegalski w biegu na 100m (wynik 13:07 s)

🥈Tomasz Brzoska w skoku w dal (4,75 m)

🥈Wojciech Romanowski w biegu na 1500m (5:12 min.)

🥉Jan Skiba w skoku wzwyż (133 cm)

Do zawodów przygotował uczniów p. Łukasz Rząd.

GRATULUJEMY!!!

• Spotkanie czytelnicze w BCK w Łubiance

• Czy można polubić czytanie?
            Pani Małgorzata Swędrowska, z którą w czwartkowe przedpołudnie spotkali się uczniowie klasy I w BCK w Łubiance twierdzi, że przy dostarczeniu odpowiedniej literatury można zachęcić dzieci do czytania. Podczas spotkania autorka książek, jednocześnie twórczyni koncepcji czytania wrażeniowego, popularyzatorka literatury dla dzieci, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i wykładowczyni na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w przystępny sposób wyjaśniała na czym polega „smakowanie” literatury wszelkimi zmysłami. Podczas spotkania zaprezentowała nietypowe książki (obrazkowe, interaktywne, edukacyjne), które wzbudziły zainteresowanie dzieci i dały możliwość  przekonania się, że nawet brak znajomości języka obcego nie jest przeszkodą w czytaniu książek obcojęzycznych. Pierwszaki dziękują za zaproszenie na spotkanie.

H.L.